Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Galatasaray uzattı, yıkamadı

Galatasaray çok iyi mücadele ettiği karşılaşmada deplasmanda Morabanc Andorra’ya uzatmalar sonunda 95-87 yenilmekten kurtulamadı. haftasonunda Real Madrid’i deplasmanda yenerek morallenen Andorra bu maçta daha çok zorlansa da galibiyete bir şekilde ulaştı.


Andorra karşılaşmaya iyi başlayan taraf oldu. Rahat hücum eden rakip karşısında Galatasaray da fena olmayan bir yüzdeyle başlayınca skor yukarı taşındı. Çeyreğin devamında tempolar biraz düşse de Andorra üstünlüğünü sürdürdü. İlk çeyrek 26-19 Andorra üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrek başlarken salonda gelen arıza ile maç yaklaşık 25 dakika durdu. Uzun süren ara Galatasaray’a yaradı. Rakip yakaladığı ritmi yitirirken temsilcimiz tempoyu da düşürerek istediğini aldı. Ama devre sonunda yine kontrolü ele geçiren Andorra devreyi de 47-39 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte bambaşka bir Galatasaray vardı sahada. Rakibi önce durduran ardından akıcı hücum eden temsilcimiz farkı eritmeye başladı. ÖMzellikle çeyreğin ikinci yarısında rakibi top kayıplarına da zorlayan Galatasaray son çeyreğe giderken farkı 59-58 ile 1 sayıya indirdi.

Son çeyreğin başında temsilcimiz öne bile geçse de Andorra çabuk toparlandı. Seyircisinin desteğini alan Andorra özellikle ekstra isabetler bularak temsilcimizin moral olara kda düşmesine sebebiyet verdi. Hücum ribaundlarında da etkili olan Andorra’ya karşı bir hayli iyi hücum etsek de üstünlük İspanyol temsilcisinde kaldı. Maçın son iki dakikasına girerken skor 77-71’e geldi. Mola alan temsilcimiz dönüşte harika bir organizasyon sonucunda Hayes ile üçlüğü bulup maçı tek hücum noktasına getirdi. Hücum ribaundu da verdiğimiz savunmada 40 saniye rakibi durdurmayı başardık. Hücumda ise potaya gittik ama net bir faulün çalınmamasıyla hücumdan boş döndük. Andorra da kritik hücumunda top kaybı yapınca son 40 saniyeye 77-74 girildi. Ama temsilcimiz yine hücumdan faydalanamadı. Andorra hücumunda top ortaya geldi ama paylaşılamyan top kararı sonucunda ev sahibi bir kez daha hücum şansı yakaladı. Mola dönüşü Andorra yine boş dönerken temsilcimiz iki kere üçlük şansı buldu. İkisini de değerlendiremezken Harrison’a yapılan faul ile iki serbest atış kullandık. Harrison ilk atışı isabete çevirmeyi başardı. İkinci atışı bilerek kaçırdık ve Webster inanılmaz bir hücum ribaundunun ardından son saniyede isabetle maçı uzatmaya götürdü. Hakemler pozisyonu tekrar tekrar izledikten sonra geçerli olduğuna karar  verince maç 77-77 skoruyla uzatmalara gitti.

Uzatmalara yine dengede girildi. İki taraf da serbest atışlardan üretim sağlarken ikinci dakika sonunda Klobucar’ın sportmenlik dışı faulü ile Andorra avantaj yakaladı. Jelinek’in sayılarıyla da fark bir anda 7 sayıya çıktı. Mola da temsilcimize çare olmayınca Andorra maçı geri dönülemez noktaya taşıdı. Karşılaşmadan Andorra 95-87 galip ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir