Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Barcelona, eksik Maccabi’yi geçti

İSTATİSTİK

THY Euroleague 5. haftasında önemli oyuncuları Jeremy Pargo ve Tarick Balck’ten yoksun olan Maccabi FOX Tel Aviv’i konuk eden Barcelona, karşılaşmadan 74-58 galibiyetle ayrıldı. Barcelona bu sonuçla arka arkaya 3 galibiyetini alırken, Maccabi ise 4. mağlubiyetini aldı. 

Karşılıklı sayılarla dengede başlayan karşılaşmada iki ekibinde boyalı alan yüzdesi birbirine yakındı. Son bölümde Victor Claver’in üçlüğü ile öne geçen Barcelona, ilk çeyreği 18-12 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte Maccabi üst üste üçlükler kaydetti ve farkı eriterek skora dengeyi getirdi. Kalan bölümde üstünlüğün el değiştirmeye devam ettiği ikinci çeyrek 34-33 Barcelona üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe 6-0 seriyle içerden etkili başlayan Barcelona, farkı açmaya başladı. Bu dakikalarda skorda krize giren Maccabi, zorlama atışlara yöneldi. Buradan da sonuç alamayan İsrail ekibi molaya gitti. Moladan da istediği gibi dönemeyen ekip de skor suskunluğunu 5 dakika kala Angelo Caloiaro üçlüğüyle bozdu. Ancak kalan hücumdaki tutukluğunu üstünden atamayan Barcelona’nın farkı açmasını önleyemedi. Son bölümde de Kyle Kuric’in ekstra üçlükleriyle farkı daha açan Barcelona, çeyreği 59-40 önde tamamladı.

Son bölümde oyunun kontrolünü de eline alarak rahat bir çeyrek geçiren Barcelona karşılaşmayı 74-58 kazandı.

Barcelona’da Victor Claver 14 sayı, 7 ribaund, Kyle Kuric 13 sayı ve Ante Tomic 12 sayı, 8 ribaundla galibiyette etkili rol oynadı. Maccabi de ise Angelo Caloiaro 11 sayı ve Johnny O’Bryant 10 sayı, 6 ribaundla öne çıktılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir