Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Real Madrid zorlansa da seriyi bozmadı

İSTATİSTİK

THY Euroleague 7. haftasında Khimki’yi konuk eden Real Madrid, beklenenin aksine Alexey Shved yokuğundaki rakibi karşısında zorlansa da 79-74 kazanmasını bildi. Bu sonuçla Real Madrid 7’de 7 yaparak yenilmezlik serisini korumaya devam etti, Khimki ise 1 galibiyette kaldı.

Real Madrid, Fabien Causeur’in pota altı basketleriyle karşılaşmaya iyi başladı. Kötü başlayan Khimki karşısında Real Madrid  Llull’den de arka arkaya üçlükleri kaydederek farkı açmaya devam etti. Anthony Gill ve Dee Bost ikilsinde skor üreten Khimki, farkın açılmasını önledi. İlk çeyrek 19-12 Real Madrid üstünlüğüyle tamamlandı.

Karşılıklı dengede başlayan karşılaşmada Real Madrid farkı korumaya devam etti. Khimki’nin bu dakikalarda yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Real Madrid, yakaladığı seriyle farkı çift hanelere çıkardı (34-21). Bu akşam savunmada ve hücumda gününde olmayan Real Madrid, kritik top kayıplarıyla Khimki’ye önemli bir avantaj verdi. Bunu iyi değerlendiren Khimki 9-0 seriyle farkı 3’e çekti. Kalan bölümde skorun yakın gittiği ikinci çeyreği 41-35 Real Madrid önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte üç sayı çizgisinden daha istikrarlı hücum eden Real Madrid, farkı bir kez daha çift hanelere çıkardı (51-41). Rakibini yakın takibi sürdüren Khimki, boyalı alandan kritik sayıları kaydederek maça ortak olmaya devam etti. 01:30 dakika kala Tony Crocker’ın üçlüğüyle Khimki öne geçti. Kalan dakikaların çekişmeli geçtiği üçüncü çeyrek 56-55 Real Madrid önde tamamladı.

Khimki’de galibiyet mücadelesinde Tony Crocker en başta yer alırken, kaydettiği üçlükle skora dengeyi getirdi (60-60). Ancak karşılaşmanın en kritik bölümünde Real Madrid cephesinde sahneye çıkan Jaycee Carroll, kaydettiği karitik sayılarla farkı açtı. Khimki son ana kadar mücadeleyi bırakmamaya devam etse de Real Madrid geçit vermedi ve karşılaşmayı 79-74 kazanarak yenilmezlik serisini korudu.

Karşılaşmayı Real Madrid’de Jaycee Carroll 15 sayı  Fabien Causeur 13 sayı, Facundo Campazzo 10 sayı ve Anthony Randolph 9 sayıyla tamamlayrak galibiyette etkiii oldular. Khimki de ise Tony Crocker ve Anthony Gill 16 sayı, Malcolm Thomas 13 sayıyla öne çıktılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir