Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Daçka, TED’i yendi (BGL)

İSTATİSTİK:

BGL 6. haftasında TED Kolejliler’e konuk olan Darüşşafaka, zorlansa da karşılaşmadan 78-70 galibiyetle  ayrılarak seriye devam etti.                           

Karşılaşmaya iyi ekip de iyi savunma yaparak başladı, arkaya kritik sayıları bulan Darüşşafaka öne geçen taraf oldu. Abdullah Güçlü’yle reaksiyon gösteren TED Kolejliler, farkı kısa sürede eriterek maça ortak oldu. Ancak içerden iyi seri yakalayan Daçka, farkı tekrar açmasını bildi. İlk çeyrek 27-19 Daçka üstünlüğüyle tamamlandı. 

İkinci çeyrekte Darüşşafaka, TED Kolejlier’in hücumda yaptığı pas hatalarını cezalandırarak farkı tekrar çift hanelere çıkardı (36-22). Çok geçmeden 8-0 seri yakalayan TED Kolejliler, rakibine molayı aldırdı. Kalan bölümde TED Kolejliler  yakın takibi sürdürse de Daçka, geçit vermedi ve ikinci çeyreği 42-36 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan TED Kolejliler, Eren Taşçı’nın üçlüğüyle farkı 2’ye kadar çekti. Canberk Başduran ve Çağdaş Atbaş’la hücumda arka arkaya skor üreten Daçka ise rakibine geçit vermemeye devam etti. Üçüncü çeyrek 60-52 Daçka öne tamamladı.

Son çeyrekte kritik bir geri dönüşe imza atan TED Kolejliler, bitime 6 dakika kala farkı eriterek karşılaşmada öne geçti (63-62). Kalan dakikaların kıran kırana geçtiği karşılaşmayı 

Darüşşafaka’da Canberk Başduran 19 sayı, Çağdaş Atbaş 17 sayı, Mert Akay 14 sayı, 9 ribaund ve Mahmut Can Çelik 12 sayıyla galibiyette etkili rol oynadılar. TED Kolejliler de ise Abdullah Güçlü 15 sayı, 8 ribaund, Emir Büyükhanlı 15 sayı, Cihat Mertali Dalgalı 11 sayı ve Erim Özdemir 10 sayıyla öne çıkan isimler oldular.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir