Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Efes, BGL’e Telekom’u yendi (Kurtuldum’dan 30 sayı)

BGL A grubu 8. haftanın son maçında Türk Telekom’a konuk olan Anadolu Efes, sahadan 93-82 galibiyetle ayrılarak yenilmezliğini sürdürdü.

Tempolu başlayan karşılaşmada karşılıklı basketlerle skor dengesi korundu. Anadolu Efes’in farkı açmaya çalıştığı dakikalarda iyi reaksiyon gösteren Türk Telekom, yakın takibini sürdürdü. Son bölümde hızlı hücumları arka arkaya sayıyla bitiren Anadolu Efes, ilk çeyreği 27-18 önde tamamladı. 

İkinci çeyreğe 6-0 seriyle başlayan Efes, karşısında Türk Telekom molaya gitmek zorunda kaldı. Moladan da sahaya istediği gibi dönemeyen Telekom, çeyrekteki ilk sayılarını 4 dakika sonra kaydetti. Özellkle boyalı alanı çok iyi kullanan Efes, rakibi karşısında zorlanmadan farkı 20’ye çıkardı (40-20). İkinci çeyreği Anadolu Efes 52-28 önde tamamladı. 

Üçüncü çeyrek farkında etkisiyle sahada daha rahat olan Anadolu Efes, farklı üstünlüğünü korudu. Son bölümde Türk Telekom kritik bir geri dönüşe imza atmaya çalışsa da Efes rakibine geçit vermedi ve çeyreği 71-56 önde tamamladı.

Son çeyreğe etkili başlayan Türk Telekom, farkı uzun bir aradan sora tek hanelere çekmeyi başardı (71-79). Ancak hızlı reaksiyon gösteren Efes kalan dakikalarda da sürprize izin vermedi ve karşılaşmayı 93-82 kazanarak yenilmezliğini sürdürdü.

Karşılaşmayı Anadolu Efes’te Mustafa Kurtuldum 30 sayı, Eren Has 17 sayı, Mert Camcı 12 sayı kaydederek galibiyette etkili rol oynadı. Türk Telekom da ise Burak Gözeneli 31 sayı, Yiğit Özkan 16 sayı ve Zahid İsaoğlu 13 sayıyla öne çıktılar.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir