Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Karşıyaka, Daçka’nın serisine son verdi (BGL)

İSTATİSTİK

BGL B Grubu 7. haftasında geçen sezonun finalisti Darüşşafaka’ya konuk olan Pınar Karşıyaka, baştan sona önde götürdüğü karşılaşmayı 79-70 kazanarak, rakibinin 6 maçlık serisine son verdi.

Karşılaşma karşılıklı basketlerle dengede başladı. Bu dakikalarda boyalı alanı rakibine göre daha iyi kullanan Karşıyaka farkı açmaya başladı. Arka arkaya basit top kayıpları yapan Daçka ise skorun gerisinde kaldı. İlk çeyrek 25-15 Karşıyaka üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrekte arka arkaya üç hücumdan da eli boş dönen Karşıyaka karşısında avantajı iyi değerlendiren Daçka, farkı tek hanelere çekti. Ribaundlarda da üstünlüğü eline alan Karşıyaka, skor üretmekte zorlansa da rakibine top aldırmayarak farkı korumaya devam etti. İkinci çeyrek 39-27 Karşıyaka üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe Daçka iyi başlasa da arka arkaya kritik hücumlardan da eli boş dönerek önemli avantajı kaçırdı. Üçüncü çeyrek sonunda da 59-50 ile Karşıyaka üstünlüğü korumaya devam etti.

Son çeyrekte de farkı korumasını bilen Karşıyaka, gruptaki en güçlü rakiplerinden biri olan Daçka’yı 79-70 mağlup ederek 6 maçlık serisine son verdi. 
Karşılaşmayı Karşıyaka’da İnanç Mert Hotamış 18 sayı, 7 ribaund, Muhammet Ahmet Acar 14 sayı, 10 ribaund, Hakan Çakır 10 sayı, 8 ribaundla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadılar. Daçka da ise Mert Akay 16 sayı, 8 ribaund, 8 asist, ve Canberk Başduran 14 sayıya öne çıktılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir