Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

27 ilde daha oyuncu taramaları

‘Basketbolcu Havuzu Tarama Programı’ kapsamında, toplamda 46 ilde yapılması planlanan programın İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa etapları tamamlanırken, bu hafta sonu da 27 ayrı ilde basketbolcularla buluşacak.

Basketbolcu Havuzu Tarama Programının (erkek) antrenmanlarının 15-16 ve 17 Mart 2019 tarihlerinde yapılması planlanan iller, tarama takviminde yer alan noktalarda yapılacak. Kulüpler, basketbolcuların kayıtlarını TBF tarafından kulüplere gönderilen e-mail üzerinden kulüp temsilcisi yoluyla gerçekleştirmekte.


Basketbolcu Havuzu Tarama Programının (kız) antrenmanlarının ilk antrenmanı ise 16 Mart 2019 Cumartesi günü İstanbul’da Özyeğin Üniversitesi’nde yapılacak. Antrenmanlar; 24 Mart 2019 Pazar günü Bursa, 7 Nisan 2019 Pazar günü Ankara ve 14 Nisan 2019 Pazar günü de İzmir’de gerçekleştirilmesi planlanmakta. Diğer illerin programı ise ilerleyen günlerde açıklanacak.

Üç aşamada gerçekleştirilecek olan taramaların ilk aşamasında; Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, tüm Türkiye genelinde il bazındaki lisanslı oyuncu sayılarını dikkate alarak tüm illeri kapsayacak şekilde 46 ilde uygulanacak.

İkinci aşamada ise TBF yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları, üç şehirde gerçekleştirecek iki günlük kamplara katılacak.

Son aşamada ise yine TBF yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları, üç gün boyunca düzenlenecek kampta yer alacaktır. Tarama sonrasında dönemsel olarak basketbolcu adaylarının gelişimleri takip edilip kayıt altına alınacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir