Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Kadın Milliler Kayseri’de Beyaz Rusya’yı ağırlıyor

A Milli Kadın Takımımız, 2019 Avrupa Şampiyonası elemeleri B Grubu 6. ve son maçında Beyaz Rusya’yı ağırlıyor. Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanacak karşılaşma, saat 18.00’de başlayacak ve TRT Spor’dan da naklen yayınlanacak.

Ay-yıldızlı ekip, Beyaz Rusya’nın yanı sıra Polonya ve Estonya’nın yer aldığı B Grubu’nda oynadığı 5 maçı da kazanarak, son karşılaşma öncesinde Avrupa Şampiyonası’na katılmayı garantiledi. Beyaz Rusya ise 4 galibiyet ve bir beraberlikle grupta ikinci sırada yer alıyor. İki takım arasında deplasmanda oynanan ilk maçı millilerimiz 64-54 kazanmıştı. Takımımız maçı kazandığı, ya da en fazla 10 sayıyla kaybettiği taktirde grubu birinci sırada tamamlayacak.

Letonya ve Sırbistan’ın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası’nın elemelerinde 32 takım dörderli 8 grupta mücadele ediyor. Elemelerde grup birincilerinin yanı sıra, grup ikincilerinden en iyi 6 takım da finallere gitmeye hak kazanacak.

Diğer yandan A Milli Kadın Takımımız, Kayseri’de Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanacak karşılaşma öncesi yaptığı taktik antrenmanla çalışmalarını tamamladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir