Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Ok yönündeki hata yüzünden savunma yapmayıp alkış aldılar

TOFAŞ ile Bahçeşehir Koleji arasında oynanan U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası çeyrek final karşılaşmasında basketbol adına örnek bir an yaşandı. 

Maçın üçüncü çeyreğinin son dakikası içerisinde yaşanan pozisyonda iki takım oyuncularının da topu kontrol etme hamlesi üzerine hakemler paylaşılamayan top kararı verdi. Ancak masa hakemlerinin bir önceki pozisyonda hücum sırasını gösteren okun yönünü değiştirmemesi nedeniyle TOFAŞ hücumu olması gerekirken, oyun Bahçeşehir hücumuyla başladı ve pozisyonun devamında Bahçeşehir sayıyı buldu. 

TOFAŞ bech’i bu karara itiraz ederken, hakemler Bahçeşehir bench’inin de ‘hatalı karar’ uyarılarına rağmen kararını değiştirmedi. Bu durum üzerine bir sonraki pozisyonda Bahçeşehirli oyuncular yerlerinden hareket etmedi ve TOFAŞ’a sayı imkanı verdi. Bu hareket salondaki seyirciler tarafından alkış aldı.

TOFAŞ Spor Kulübü de bir açıklama yaparak, "Centilmence davranışları nedeniyle Bahçeşehir Koleji oyuncularını tebrik ediyor, bu görüntülerin basketbolumuz adına güzel bir örnek olmasını diliyoruz." mesajını yayınladı. 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir