Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Türkiye-İtalya (Kadınlar Avrupa Şampiyonası başlıyor)

2019 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası grup maçları Letonya’nın Riga ile Sırbistan’ın Niş ve Zrenjanin kentlerinde başlıyor.

Statüye göre grup birincileri direkt çeyrek finale kalacak, diğer çeyrek finalistler grup ikincileri ile üçüncüleri arasındaki karşılaşmalardan sonra belli olacak.

Turnuvada çeyrek final eleme maçları Riga ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da oynanacak, çeyrek finalden itibaren ise tüm karşılaşmalar Belgrad’da yapılacak.

Avrupa Şampiyonası’nı ilk 6’da tamamlayan takımlar, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için elemelere katılma hakkı kazanacak.

Türkiye ilk maçını bugün Cair Center’da İtayla ile oynayacak (19.30), karşılaşma NTV ekranlarından naklen yayınlanacak.  

 

FIBA KADINLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI
27 HAZİRAN – 07 TEMMUZ 2019 / LETONYA – SIRBİSTAN
A GRUBU
B GRUBU
C GRUBU
D GRUBU
1
Ukrayna
1
İsveç
1
Macaristan
1
Beyaz Rusya
2
Büyük Britanya
2
Fransa
2
Türkiye
2
Rusya
3
Letonya
3
Çekya
3
İtalya
3
Belçika
4
İspanya
4
Karadağ
4
Slovenya
4
Sırbistan
 
 
27 HAZİRAN PERŞEMBE
1
B
13:00
İsveç – Karadağ
2
B
15:30
Fransa – Çekya
3
C
17:00
Macaristan – Slovenya
4
A
18:30
Büyük Britanya – Letonya
5
D
18:45
Rusya – Belçika
6
C
19:30
Türkiye – İtalya
7
A
21:00
Ukrayna – İspanya
8
D
21:30
Beyaz Rusya – Sırbistan
28 HAZİRAN CUMA
9
B
13:00
Çekya – İsveç
10
B
15:30
Karadağ – Fransa
11
C
17:00
Slovenya – Türkiye
12
A
18:30
Letonya – Ukrayna
13
D
18:45
Belçika – Beyaz Rusya
14
C
19:30
İtalya – Macaristan
15
A
21:00
İspanya – Büyük Britanya
16
D
21:30
Sırbistan – Rusya
30 HAZİRAN PAZAR
17
A
13:00
Ukrayna – Büyük Britanya
18
B
15:30
Çekya – Karadağ
19
C
17:00
Macaristan – Türkiye
20
A
18:30
Letonya – İspanya
21
D
18:45
Beyaz Rusya – Rusya
22
C
19:30
İtalya – Slovenya
23
B
21:00
İsveç – Fransa
24
D
21:30
Belçika – Sırbistan
 
 
 

 

GRUP MAÇLARI SONRASI SIRALAMA
A GRUBU
B GRUBU
C GRUBU
D GRUBU
A1
*
B1
*
C1
*
D1
*
A2
*
B2
*
C2
*
D2
*
A3
*
B3
*
C3
*
D3
*
A4
*
B4
*
C4
*
D4
*

 

ELEME MAÇLARI
01 TEMMUZ PAZARTESİ
Letonya Riga Arena
25
A2-B3
00:00
A2 – B3
 
26
B2-A3
00:00
B2 – A3
 
02 TEMMUZ SALI
Sırbistan Belgrad Arena
27
C2-D3
00:00
C2 – D3
 
28
D2-C3
00:00
D2 – C3
 
 
 
ÇEYREK FİNAL MAÇLARI
04 TEMMUZ PERŞEMBE
Sırbistan Belgrad Arena
29
A1-27 G
00:00
A1 – 27 Galibi
 
30
B1-28 G
00:00
B1 – 28 Galibi
 
31
C1-25 G
00:00
C1 – 25 Galibi
 
32
D1-26 G
00:00
D1 – 26 Galibi
 
 
 
YARI FİNAL MAÇLARI & KLASMAN MAÇLARI
06 TEMMUZ CUMARTESİ
Sırbistan Belgrad Arena
33
Klasman
00:00
29 Mağlubu – 32 Mağlubu
 
34
Klasman
00:00
30 Mağlubu – 31 Mağlubu
 
35
Yarı Final
00:00
29 Galibi – 32 Galibi
 
36
Yarı Final
00:00
30 Galibi – 31 Galibi
 
 
 
FİNAL
07 TEMMUZ PAZAR
Sırbistan Belgrad Arena
37
3-4. lük
00:00
35 Mağlubu – 36 Mağlubu
 
38
Final
00:00
35 Galibi – 36 Galibi
 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir