Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Bahçeşehir Koleji’nin yeni yuvası

BSL’ye ilk yılında renk katmaya başlayan,  maçlarda eğlenceli etkinlikler gerçekleştiren, takım için marş hazırlatan Bahçeşehir Koleji, Maltepe’de inşasını tamamladığı antrenman tesislerini törenle açtı.

"Okul – Spor kulübü iş birliğinin" yansıtıldığı Bahçeşehir Koleji Maltepe Kampüsü içerisinde yer alan antrenman tesislerininin açılışına Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Spor salonu, fitness ve havuzdan oluşan tesisin açılışında konuşma yapan Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel;” Burası bir okul. Bahçeşehir Kolejinin Maltepe Kampüsü. Ana sınıfı öğrencileri de var, ilkokul ortaokul lise öğrencileri de. Evet, burası her yaş grubundan öğrencinin okulu…Ama artık aynı zamanda Basketbol Süper Ligi’nde oynayan genç ve iddialı bir takımın Bahçeşehir Koleji’nin yeni evi. Yaklaşık 2 yıl önce kurulan ve bugün ne mutlu ki parkede verdiği mücadelelerle adından söz ettiren takımımız artık maçlarına burada hazırlanacak. Antrenman salonumuz yalnızca A takımımız için değil, altyapımız da burada çalışacak. Aslında onların 2 ayrı antrenman salonu daha var. İstedik ki onlar da bazen gelip burada çalışsınlar, A takımının tecrübelerinden yararlansınlar. Böylece abileri de onlarla birebir ilgilenme fırsatı bulacak” dedi.

Bir kaç yıl içerisinde müsabakalarını yapacağı ve taraftarı ile bulaşacağı 5000 kişilik bir spor tesisi yapmayı da planlayan kulüp bunun için gerekli çalışmaları başlatmış durumda. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir