Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Karşıyaka’dan 100 sayıyla gelen galibiyet (Hüseyin Akbaş)

İSTATİSTİK: 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 6.haftasında Pınar Karşıyaka İzmir’de Darüşşafaka Tekfen’i konuk etti. Maçtan 100-84 Pınar Karşıyaka galip ayrıldı.

10 Kasım nedeniyle Karşıyaka taraftarı maç önü İstiklal marşını okuyarak Mustafa Kemal Atatürk’ü andılar.

Ev sahibi Pınar Karşıyaka maça Walker, Henry, Tayfun,Chatman ve Marei ilk beşiyle başlarken, konuk ekip Darüşşafaka Tekfen ise Kartal, Diebler, Kidd, Peiners Oğuz beşiyle maça başladı. İlk 5 dakika 13-9 Karşıyaka’nın üstünlüğü ile geçildi. Her iki ekipte dengeli bir oyun sergiledi. Pınar Karşıyaka adam paylaşımında sıkıntı yaşamazken dip çizgi savunmasında kritik hatalar yaptı. İlk çeyrekte 20-23 Darüşşafaka Tekfen üstünlüğü vardı. Chatman 8 sayı ile Kaf Kaf’ın öne çıkan oyuncusu oldu. Daçka’da Brown 6 sayı ile oynadı.

İkinci çeyreğe Pınar Karşıyaka takımı uzatarak başladı. İkinci çeyreğin ilk bölümünde her iki ekipte sert bir oyun ortaya koydu. Hakemler sık sık düdüklerine başvurmak durumunda kaldılar. Marei 3 faulle erken faul problemine girdi ve kenarı geldi. Pınar Karşıyaka zaman zaman savunmada sıkıntılar yaşasa da taraftarının verdiği olağanüstü destekle maça yeniden ortak olmasını bildi. Soyunma odasına 42-42 eşitlikle gidildi. İlk yarıda Pınar Karşıyaka’da Chatman 12 sayı 5 ribaunt,İlkan 11 sayı 2 ribaunt ile oynadı. Daçka’da ise Brown 10 sayı 3 asist, Eric 7 sayı 5 ribauntlık bir performans gösterdi. İlk yarıda Oğuz Savaş ile taraftalar arasında gerginlik yaşandı.

İkinci yarıya Pınar Karşıyaka 3 üçlük isabeti ile başladı. Darüşşafaka Tekfen, Kaf Kaf’ın savunma zaaflarından iyi yararlandı. Hakemlerin çaldıkları tartışmalı düdükler sinirlerin gerilmesine ve oyunun iyice sertleşmesine neden oldu. Karşılıklı sayılarla geçen 3.çeyrek 66-70 konuk ekip Daçka’nın üstünlüğünde sona erdi.

Son çeyrek Berk Uğurlu’nun üçlük isabeti ile başladı. İstekli ve azimli bir oyun sergileyen Kaf Kaf maçın son 5 dakikasına 10 sayı farkla girdi. Hücumda akan bir oyun ortaya koyan Kaf Kaf adam paylaşımını başarılı bir şekilde uyguladı. Koç Özhan Çıvgın’ın taktik tahtasında çizdiği taktikleri başarıyla sahaya yansıtan Pınar Karşıyakalı oyuncular geri adım atmadı ve zorlu rakibini 16 sayı farkla 100-84 mağlup etti.

Yüzde 80 (24/30) gibi inanılmaz bir ikilik yüzdesiyle oynayan Pınar Karşıyaka’da 5 oyuncu çift haneli sayı üretti. Sek Henry 16 sayı 12 asist ile double-double yaptı. Walker 22 sayı, Chatman 17 sayı, İlkan 14 sayı ile galibiyetin mimarı oldular.

Daçka’da ise Eric 25 sayı ile maçın en skoreri oldu. Brown 18, Kidd 12 sayılık performans gösterdi.

Pınar Karşıyaka Sosyal Sorumluluk Tribünü kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin ‘Çocuk Gibi Bak’ projesiyle mülteci çocukları maçta konuk etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 7.haftasında Pınar Karşıyaka Banvit’e konuk olacakken, Darüşşafaka Tekfen İstanbul BBSK’yı ağırlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir