Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Özsoy: Ataman arsızlığı sermaye edindi

Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy, final serisinde yaşananlarla ilgili basın toplantısında Ergin Ataman için "Arsızlığı sermaye edinmiş antrenör" ifadesini kullandı.

Özsoy’dan pasajlar…

* TBF başta olmak üzere, basın da dahil olmak üzere herkes Ataman’a karşı sessiz kaldı, Ataman meydanı boş buldu ve ceza verilmedi.

* Olaylar olmadan Ali Koç’a azmettirici dedi, can güvenliğim yok dedi ve bu sözleri yanına kar kaldı.

* Kızılyıldız, büyük Karşıyaka camiası ile sıkıntıları var. Polis şapkasıyla maça geldi, cn yeleği ve son olarak kulaklıkla gördük. Bu kişi ortamı geriyor ve kardeşi kardeşi kırdırtmak istiyor.

* Buna kendi kulübünün de "Sen napıyorsun" dememesi işin planlı olduğunu anlatıyor.

* Hakem hatalarını dile getirincc ceza yiyoruz. Peşinen söyleyeyim, şampiyon olacağız. Konu bu değil, konu birilerinin bu adama dur dememesi.

* Hayatımda ilk defa son maçta otomatik silahlı polisi salonda gördüm. Bunun nedeni araştırılmalıdır.

* Obradovc’in yüzüne tükürüldü, büyük koç bunu kullanmadı ve arkasına bakmadan gitti. 

 * TBF yetkilileri takdir hakkını Anadolu Efes antrenöründen yana yaptılar. Galatasaray’la oynadığımız kadın maçında aynı hakem bana dakikalarda küfür edilmesine karşılık ancak maçın sonunda bir defa anons yaptırdı. Daha sonra da benden özür diledi. Anadolu Efes maçında ise hava atışını yapmadan anons yaptırdı.

* Seyircimiz provake edilirken iftiraya dayalı tutanaklarla ağır cezalar aldık. Ataman Türk basketbolunu oyuncak haline getirdi.

* Ergin Ataman’ın İspanya’da taraftarımıza ettiği küfürü daha önce hiç duymadık. Oyuncu oyuncuya, seyirci seyirciye küfür eder ama antrenör seyirciye küfür eder mi?

* Hocalığı yetmeyince ortamı geriyor ve bundan besleniyor.

* Ambulans olayından sonra kin ve nefretin spora girdiğini görüyoruz. Bu tehlikelidir. Buna göz yuman federasyon yetkilileri de düşünmelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir