Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Çukurova, Alina Iagupova’nın biletini kesti

KBL’de belki de şampiyonluğu etkileyecek bir gelişme meydana geldi ve lider Çukurova Basketbol, Alina Iagupova ile Ukrayna’dan birlikte geldiği Liudmyla Naumenko’nun kulüple ilişkisini kesti.

Ligin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen ve sezonu 18.9 sayı, 5.4 ribaund, 6.5 asist ortalamasıyla oynayan Alina Iagupova’nın daha önce neden olduğu disiplinsizlikten sonra kendisine bir şans daha verildiği ancak Beşiktaş maçından önce oyuncunun benzer bir olayla kulüp ilkelerini ihlal ettiği belirtildi. Sportif başarı uğruna basketbola zarar verecek davranış ihlallerini görmezden gelemeyeceklerini söyleyen yetkililer, "Galibiyetlerden, şampiyonluklardan daha önemli hassasiyetlerimiz var. İlkelerimiz, bizim için sportif başarıdan daha önemli." dediler.

Basketfaul’un notu: Çukurova Basketbol’un almış olduğu karar, şampiyonluk açısından ligin kaderini etkileyebilecek bir gelişme.  İlkeleri korumak uğruna böyle bir karar aldıklarına göre oyuncunun ciddi bir hatası var. Umarız bu karar, benzer olaylar yaşayan kulüplere örnek oluşturur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir