Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Sayıyı düşürün, bu tür takımları lige almayın

Çukurova Basketbol süre alan 9 oyuncusunun da çift haneli skor ürettiği maçta ligin organizasyon olarak en zayıf takımları arasında yer alan Canik Belediye’yi 158-63 yendi ve lig tarihinin rekorunu kırdı.

Haftalardır antrenman yapmayan, oyuncuların evlerinin buludundukları kentlerden ayrı ayrı maça gelen Canik Belediye, Mersin’de sabah buluştu. Bir araya geldikten birkaç saat sonra karşılaşmaya çıkan Canik Belediye devreyi de 77-34 geride bitirdi.

Çukurova ribaundlarda 62-21, asistte 57-17 üstünlük sağladı, Alina 26 sayı, Kelsey 29 sayı, 10 ribaund, Meltem Avcı 17 sayı, 13 ribaund, 8 asist, Sera Özelçi 20 sayı, 7 ribaundla oynadı. Canik’te Dilara Tongar 21, Gülşah Duman 17 sayı kaydetti. 

Basketfaul’un notu: Altyapı maçlarında bir takımın rakibini ezmesini doğru bulmuyoruz ancak bir takım kendisini "Süper Lig" takımı kabul edip sahaya çıkıyorsa, ligin gereklerini de yerine getirmeli ve her türlü sonuca katlanmalı. Yabancıları gönder, Türkleri evlerine yollayıp maç günü getir… Sonra da "Süper Lig Takımıyım." de… Umarız gelecek sezondan itibaren bu tür organizasyonlar karşımıza çıkmaz. TBF gerekirse takım sayısını düşürsün.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir