Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Ankara DSİ 9 hafta sonra kazandı

TBL 25. haftasın Edirnespor’u konuk eden DSİ, karşılaşmayı 87-67 kazanarak 10 maç sonra evlerindeki ilk galibiyetlerini elde ettiler.

Karşılaşmaya iki ekip de karşılıklı sayılarla başladı. Üç sayı çizgisinden arka arkaya skor kaydeden Edirne ilk 5 dakikada skoru 12-5 getirerek ev sahibine molayı aldırdı. Moladan ribaundları da toplayarak hücumda etkili dönen DSİ, rakibi karşısında zorlanmayarak öne geçti. İlk çeyrek 26-17 DSİ üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Edirne, İsmail Esmeray’ın arka arkaya basketleriyle başladı. Weaver ile pota altı üstünlüğünü eline alan DSİ, zorlanmadan skor kaydetmeye devam etti. Kalan dakikalarda rakibinin yaklaşmasına izin vermeyen DSİ çeyreği 45-38 önde tamamladı.

DSİ, üçüncü çeyreğe daha enerjik başladı. 03:47 dakika kala Gökhan Şirin’in dışarıdan kaydettiği basketlerle DSİ farkı çift hanelere çıkardı. Doğancan Tokmak’ın oyuna girmesiyle Edirne tekrar maça ortak oldu. Boyalı alanı bu dakikalarda etkili kullanarak arka arkaya skor kaydeden Edirne, farkı tek hanelere çekti. Üçüncü çeyrek 61-57 DSİ üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte maçın hakimiyetini tamamen eline alan DSİ, rakibini kendisine yaklaştırmadı ve karşılaşmadan 87-67 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmayı DSİ’de Gökhan Şirin 21 sayı, 12 ribaund ve Weaver 19 sayı, 7 ribaundla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadı. Edirnespor da ise İsmail Esmeray 24 sayı, 7 ribaund ve Doğancan Tokmak 21 sayı, 5 ribaundla öne çıktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir