Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Aydanarığ: İyi başlangıcı bekliyordum

TBL’nin Ankara’daki başarılı temsilcilerinden Ormanspor coachu Korhan Aydanarığ’dan 5’te 5 ile lige iyi başlamaları sonrasında görüşlerini aldık.

Bu iyi başlangıcı hedeflediklerini belirten coach, geçen seneki kadrolarının büyük kısmını korumanın bunda en büyük pay sahibi olduğunun altını çizdi:
"Geçen seneki kadroyu %80 oranında koruduk. Sadece 5 tane yerli transferi yaptık. Onların da 2’si genç, 3’ü bu ligin tecrübeli oyuncularındandı. Dolayısıyla diğer takımların yanında daha oturmuş bir kadroya sahiptim ve lige iyi bir başlangıç yapmayı bekliyordum. Yani bu, sezon başında hedeflediğimiz bir şeydi.  Her maçı kazanmak istiyoruz ama böyle 10 maç, 20 maç kazanalım gibi rakamsal bir hedefimiz yok. Sadece önümüzdeki her maça final maçıymış gibi aynı ciddiyetle hazırlanarak parkeye çıkıyoruz."
 
Ancak şimdilik net bir hedef belirlemeyi sağlıklı bulmadığını belirten coach, "Geçen sene Federasyon Kupası sonrasında herkes bizim düşeceğimizi söylüyordu. Ama herkesin düşündüğünün aksine play-off u son anda kaçırarak sezonu iyi şekilde tamamlamıştık. Şu an ise şampiyon adayı olduğumuzu söylemek için erken olur. Bunu ilerleyen süreçte göreceğiz. Ama bizim hedefimiz elbette çıkabildiğimiz kadar yukarı çıkmak." dedi 

Maç sonlarını iyi oynadıklarını ancak maç içinde tam farkı açabilecekleri sırada yapılan küçük hatalarla rakibi tekrar kendilerine yaklaştırmalarına da değinen coach, "Tam farkı açacağımız anda konsantrasyonumuz biraz aşağıya düşüyor ve rakip takım da bizi skorda tekrar yakalayabiliyor. Eğer maçın sonundaki konsantrasyonumuzu tüm maça yayabilirsek bazı maçların bizim için daha kolay geçeceğine inanıyorum." şeklinde konuştu.

Şu ana kadar oynadıkları karşılaşmalara baktığımızda ise bazılarında rakibiyle arasındaki faul atış sayıları farkı dikkat çekiyor. Bu, rakibin kimi zaman kendilerini yakalamasına yardımcı olsa da hiçbir zaman tam bir avantaja çevirmesine izin vermediler. Kendisi ise konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: "Ben hakemlerin performansları hakkında hiçbir zaman konuşma taraftarı olmadım. Ama bazı maçlarda bu faul dengesi bizim aleyhimize oluyor. Geçen oynadığımız Edirnespor maçında bizim 9 faul atışına karşılık onlar 29 faul atışı yaptılar. Bu duruma biraz daha dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama hep söylüyorum, artniyet olmadığı için  bu tarz hataların üzerinde durmuyoruz." 

Coach son olarak ise Cuma günü evlerinde oynayacakları Selçuklu maçıyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Biz ekip olarak her maça özel hazırlanıyoruz. Bu maça da Selçuklu’yu iyi analiz ederek hazırlandık. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bu maçı atlattıktan sonra da direkt bir sonraki maçımız olan Manisa maçına odaklanıyoruz. Her hafta üstüne koyarak basketbolumuzu geliştirmeye devam etmek istiyoruz."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir