Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

DSİ salonunda siftah yapamadı (Düzce deplasmanda galip)

İSTATİSTİK


TBL 23. haftasında Ankara DSİ’ye konuk olan Düzce Belediye, düşme tehlikesi yaşayan rakibi karşısında zorlansa da karşılaşmadan 75-73 galibiyetle ayrılmasını bildi. Ankara DSİ böylece yeni salonundaki maçlarda 7’de 0 oldu

Karşılaşmaya uzunlarıyla pota altında etkili başlayan DSİ, skoru 9-2 getirdi. Serhat Uğur ve Taylor ikilisinin sayılarıyla cevap vermekte gecikmedi. Ancak üstünlüğü bırakmayan DSİ, ilk çeyreği 26-18 önde tamamladı. 

İkinci çeyrekte de iyi oyununu sürdüren DSİ, farkı çift hanelere çıkardı (31-20). Basit top kayıplarına devam eden Düzce ile bireysel hücum tercihleriyle sahada rakibine kıyasla daha düzensiz bir oyun sergiledi. Ancak son bölümde dışardan inanılmaz bir ritm yakalayan ekip 11-0 seriyle skoru 51 saniye kala 36-39 getirdi. Molaya giden DSİ, moladan sayıyla dönemedi. Ama son hücumdan Taylor ile skor üreten Düzce, farkı 1’e çekti. ikinci çeyrek 39-38 DSİ üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrek karşılıklı sayılarla dengede başladı. Ancak tekrar üstünlüğü eline almaya başlayan DSİ, 06:33 dakika kala 7-2 seriyle skoru 49-42 getirdi ve rakibine molayı aldırdı. Moladan dönüşte arka arkaya 3 hücumdan da Düzce eli boş döndü ve istediği oyunu ortaya koyamadı. Ancak son bölümde yabancılarıyla daha etkili olan Düzce 45 saniye kala skora dengeyi getirdi (55-55). 26 saniye kala Düzce Belediye antrenörü İlker Salman diskalifiye edildi. Üçüncü çeyreği 59-58 DSİ üstünlüğüyle geçildi.

Kıran kırana mücadele son çeyrekte de devam etti. DSİ kaydettiği ekstra üçlüklerle farkı açsa da Düzce her seferinde geri gelmesini bildi. Skorun sık sık eşitlenirken çeyreğin ikinci yarısında skoru 70-68 getiren Düzce üstünlüğü tekrar eline aldı. Farkın 4’e çıkmasının ardından DSİ molaya gitti ancak moladan sayıyla dönemedi. 18 saniye kala Weaver ile çizgiye giden DSİ, çizgiden 1/2 ile dönerek skoru dengeleme şansını değerlendiremedi ve karşılaşmayı Düzce 75-73 kazandı. 

Düzce’de Taylor 19 sayı, 15 ribaund, Umipig 17 sayı ve Serhat Uğur 11 sayı, 9 asistle galibiyette etkili rol oynadı. DSİ de ise Weaver 22 sayı, Gökhan Şirin 14 sayı,7 ribaundla öne çıktılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir