Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Görkem: Takımın yanındayım

Düzce Belediye Genel Menajeri Ersin Görkem çok iyi bir sezon geçirirken ödemelerde aksama olduğu konusuna değindi ve "Kulüp başkanımız büyük gayret gösteriyor ancak oyuncuların gösterebileceği her türlü tepkide yanlarında olacağım." dedi.

Görkem’in açıklaması şöyle:

"Sezona iyi başladıktan sonra 4 maçlık mağlubiyet serisi ve ardından üst üste 5 maç üst üste kazanmamız  çok önemli… Üst üste kaybedilen maçlardan sonra böyle bir reaksiyon vermek çok kolay değil. Oyuncularımızın sezon başından beri aldığı sorumlulukla özgüvenlerinin yükselmesi ve yabancı-yerli oyuncuların sorumlulukları paylaşması bizim takım olarak yukarıda kalmamızı sağladı. Tabii İlker Salman gibi iyi bir antrenörün eğitici tarzda oyuncuya yaklaşması takım adına büyük şans. Belirli kurallar içinde özgürlük sağlaması sonucunda oyuncular büyük mesafe katetti ve gelişim gösterdi, hepsinin değerinin artmasının nedeni oldu.

Kulüp olarak ilk hedefimiz zamanında ödenebilir bütçe ile takım kurmak ve oyuncuların gelişim sağlayacağı ortam yaratmaktı. Belki de ligdeki en düşük oyuncu bütçesine sahip takımız ama geçen seneden kalan borçlar ve belediye başkanının verdiği sözlerin henüz gerçekleşmemesi yüzünden ödemelerde 2 ay geriden geliyoruz.

En büyük şansımız İddaa gelirlerinin bütçemizin yarısından fazlasını karşılıyor olması.

Eğer kulüpler paralarını ödeyemiyor ya da ‘nasıl olsa takımımız düşmez, ileride öderiz’ gibi bir düşünce içinde olur ise bu, takımın yakaladığı enerjiye zarar verir. Böyle bir durumda takımın ve oyuncuların vereceği her türlü tepkide yanlarındayım. Bu durumu yaşamamak için kulüp başkanımız Hatun Albayrak özverili bir şekilde her türlü gayreti gösteriyor.

Daha önceki yıllara göre basketbol kalitesi düşse de, her takımın her takımı yenebildiği, rekabet seviyesinin yüksek olduğu bir sezon yaşıyoruz. Önümüzdeki 9 haftada sıralamanın her hafta değişeceği zorlu bir döneme giriyoruz. Takım olarak hedefimiz kazanabildiğimiz kadar maç kazanmak." 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir