Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Karadağ: Allah’tan başka kimseden korkum yok ama…

Fatih Şeker
Selçuklu Basketbol başantrenörü Cengiz Karadağ, 71-63 kazandıkları Düzce Belediyespor maçı sonrası flaş açıklamalar yaptı
 
Maçı değerlendiren koç Cengiz Karadağ, “İkinci yarının ilk 5 dakikasında 4, 3. çeyrek boyunca da 7 sayı yedik. Savunmada bu bölümde çok iyiydik. Bu da maçın kazanılmasında önemli rol oynadı. Galibiyette aslan payı oyuncularındır. Bizde kenar yönetimi olarak aklımız yettiğince kenardan katkı sağlamaya ve yönlendirmeye çalışıyoruz. Şartlar ne olursa olsun maça giren çıkan herkes çok iyi oynadı. Rakibimiz asist ve ribauntta en iyi takımlardan birisiydi. Bu maçta inanılmaz bir ribaunt mücadelesi verdik. 55 ribaunt aldık ve bu da şaka gibi bir rakam. Rakibimizi 13 asistte tuttuk. 19 top kaybettik. Tecrübeli bir takım olarak bu bize yakışmadı. Bu kadar kaotik ortamın içerisinde ve kafaların flu olduğu, temiz olmadığı bir ortamda ribaunttaki çok iyi sayımızdan dolayı 19 top kaybını kabul edilebilir görüyorum kendi adıma. Altını çizerek söylüyorum ki bu galibiyet oyuncuların özverisi, 13 oyuncunun da kazanma isteği ve azmi, sportif karakterleri, biraz da tecrübe ile birleşince önemli bir galibiyet geldi” dedi.
 
HAMİT VE CİHAN’I RİSKE ETMEDİK
Hamit Sezaver ve Cihan Mumcuoğulları’nın sakatlıkları nedeniyle maçta forma giymediğini belirten deneyimli antrenör, “Hamit’in dizinden sakatlığı vardı ve bu maçta yararlanamadık. Aslan gibi takımımı yalnız bırakmak istemiyorum ve zorda kalırsanız oynamak istediğini söyledi. Kadromuz geniş ve çok çok zor bir durumda kalmadığımız sürece oynatmama taraftarıyım. Cihan Mumcuoğulları da ciddi bir bel problemi yaşadı. Onu hiç riske etmedik ve kadroya almadık. Diğer maçlar için bu iki arkadaşımızın daha kıymetli olacağına karar verdik. Özverilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
GODFREY’E TEŞEKKÜR EDİYORUM
Maçta 21 sayı,10 ribaunt ile double-double yapan Calvin Godfrey’e ayrı bir parantez açan Karadağ, “Calvin Godfrey geçen hafta Artvin maçının son çeyreğinde tek başına çok iyi savunma yaparak maçı kazandırdı. Her zaman oyuncular skor yaparak değil, takımın ihtiyacı olan şeyi yaptığı zaman kıymetlidir. Calvin Godfrey bizim için çok değerli bir oyuncu. Çok ciddi fiziksel sıkıntıları olmasına karşın yine de oynadı. Kendisine ekstra teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
İDARİ ANLAMDA KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Takımda yaşanan maddi problemler hakkında konuşmak istemediğini ifade eden Cengiz Karadağ, “Galibiyet oyuncularındır derken aslında çok şey söylüyorum. İdari anlamda bir şey söylemek istemiyorum. Allah’tan başka kimseden korkum yok ama söylememem gerektiğini düşünüyorum. Oyuncu arkadaşlarım müthiş bir şekilde sahada her şeyi söyledi. Biz Konya’ya hizmet için geldik, hezimet için değil. Biz Konya’yı temsil etmek için geldik, teslim etmek için değil” sözleriyle açıklamasını tamamladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir