Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Ormanspor, Bursaspor’u rahat yendi (Ece Ergez)

İSTATİSTİK: 

TBL 8. haftasında Ormanspor, evinde ligin iddialı ekiplerinden Bursaspor’u konuk ettiği karşılaşamadan 75-64 kazanarak yenilmezlik serisini sürdürdü. Sakatlığı bulunan Karlo Vragovic’ten yoksun oynayan Bursaspor ise üst üste ikinci mağlubiyetini aldı.

Karşılaşmaya uzunlarıyla iyi başlayan Ormanspor, ilk dakikalardan itibaren üstünlüğü eline aldı. Boyalı alandan arka arkaya sayıları kaydeden Bursaspor ise skora kısa sürede dengeyi getirdi. İlk 5 dakika 9-9 eşitlikle geçildi. Topu yarı sahaya taşımakta zorlanmayan Ormanspor, üç sayı çizgisinden kaydettiği sayılarla farkı açmasını bildi. Savunmada da iyi işler çıkartan ev sahibi, Bursaspor’a topu adeta kullandırtmadı. İlk çeyrek 23-16 Ormanspor üstünlüğüyle geçildi. 

İlk çeyrekte yakaladığı ritmi bu çeyrekte de sürdüren Ormanspor, üst üste kaydettiği basketlerle farkı çift hanelere çıkardı (28-18).  Bu dakikalarda etkili bir savunma da gösteren Ormanspor, Bursaspor’un topu içeri taşımasına izin vermedi. Zorlama atışlara yönelen konuk ekip, arka arkaya eli boş döndü. Hücumda yakaladığı inanılmaz ritmi kaybetmeyen Ormanspor, farkı açmaya devam etti. İkinci çeyrek 45-27 Ormanspor’un farklı üstünlüğüyle tamamlandı.
İlk yarıda Ormanspor 7 üçlük kaydederken, Bursaspor sadece 1 üçlükte kaldı.

Üçüncü çeyreğe Bursaspor, Borovnjak’ın basketleriyle başlasa da skorda bu dakikalarda yalnız olması farkı erimesini zorlaştırdı. Farklı üstünlüğe rağmen mücadelesini hiç düşürmeden sürdüren Ormanspor, kolay baskete izin vermedi. Çeyreğin ikinci yarısında Recep Doğrusöz’den de hücumda kritik katkılar alan Bursaspor, maçın içinde kalmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 61-49 Ormanspor üstünlüğüyle geçildi.

Ormanspor, son çeyreğe içeri katederek başlayan Bursaspor’a cevabı Sercan Topçu’nun üçlüğüyle vererek farklı üstünlüğü korumaya devam etti. Bu dakikalarda sürenin de azalmasıyla panik butonuna basan Bursaspor, üst üste basit top kayıpları yaptı. Ancak erken rehavete giren Ormanspor’un bu durgunluğunu iyi değerlendiren Bursaspor, yakaladığı seriyle farkı tek hanelere çekti (59-68). Reaksiyon göstermekte gecikmeyen Ormanspor, ekstra üçlüklerle rakibini geri püskürttü. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğü koruyan Ormanspor karşılaşmayı 75-64 kazandı.

Karşılaşmayı Ormanspor’da Caner Ercan 20 sayı, Graves 13 sayı ve Rizvic 12 sayı, 10 ribaundla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadılar. Bursaspor da ise Recep Doğrusöz 19 sayı, Borovnjak 17 sayı, 9 ribaund ve Gökhan Aydın 11 sayıyla öne çıktılar.
 

Necip Kapanlı’nın notu: Haber trafiğinin yoğun olmamasından yararlanarak bu maça gittim ve pişman oldum. Çalan müziğin kaç desibel olduğunu bilmiyorum ama bırakın yanınızdakiyle konuşmayı, düşündüğünüzü duyamıyorsunuz. Ormanspor Salonu’nu böbrek taşı düşürmek isteyenlere öneririm. TBF’nin de bu kadar rahatsızlık yaratan gürültüye izin vermemesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir