Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Vekiloğlu: Taraftarımız itici gücümüz

Deplasmanda Akhisar Belediye’yi yenerek dördüncü haftayı da kayıpsız geçen Bursaspor’da koç Arda Vekiloğlu, "Şimdilik kazanacak kadar oynuyoruz ama birlikte iş yapma alışkanlığı arttıkça herşey daha rahat olacak çünkü oyuncularda o potansiyel var." dedi.

Taraftara da teşekkür eden Vekiloğlu şöyle konuştu:

"Normal sezonu birinci bitirip BSL’ye çıkmak istiyoruz ama oraya bir günde ulaşılmıyor. Her hafta final maçı oynuyoruz ve güçler arasında fazla farklılıklar yok. Kazanma alışkanlığı herşeyden daha önemli. Kazanıyor olmak bize eksiklerimizi gidermek konusunda daha fazla marj tanıyor.

Akhisar maçına iyi başladık, ilk periyod iyiydik, ikinci periyodda hücumda iyi değildik. İkinci yarıya fazla sayı yiyerek başladık, 8 sayı geri düştükten sonra beş kısaya dönerek momentumu çevirdik.

Her hafta basketbol felsefemiz anlamında daha iyi gelirken maç kazanmaya da devam etmemiz gerekiyor. Kazanma alışkanlığı ve karakter bakımından oyuncularımı kutluyorum.

Daha fazla sayıdaki oyuncudan daha fazla katkı bekliyoruz. Gerek istatistiklere yansıyan, gerek yansımayan konularda herkesin katkısı bizi rahatlatacak. Şimdilik galibiyete yetecek kadar oynuyoruz. Bir arada oynama alışkanlığı artıkça herşeyin daha iyiye gideceğini biliyorum çünkü oyuncularda o potansiyel var.

Bizi deplasmanda dahi yalnız bırakmayan Bursaspor taraftarı var, onlar bizim itici gücümüz." 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir