Basketbol Sayfası

Basketbol Burada!

Yalova’dan TBF’ye eleştiri

Semt77 Yalova Belediyesi yönetim kurulu, PAOK’tan kiraladığı Jordin Willimas’ın sözleşmesiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı ve oyuncunun ücretinin Yunan kulübü tarafından karşılanmasına rağmen TBF’nin ısrarıyla sözleşmeye bedel yazmak zorunda kalmalarını eleştirdi. Açıklama şöyle:

"Yalovalı basketbolseverler ve bizi destekleyen herkesin bilmesini istediğimiz tek şey; bu takım vazgeçmeyen, her seferinde zoru başarmak için çalışan ve ne olursa olsun her yere düştüğünde birbirine tutunarak tekrar ayağa kalkabilen insanlardan kurulu bir takımdır. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Biz de maddi zorluklar yaşadık. Almış olduğumuz kararlar ve değişiklikler neticesinde bütçemizde 1/4 oranında bir tasarrufa gittik ve şu anda gelirlerimizle giderlerimiz birbirini karşılıyor.

Almış olduğumuz son yabancı oyuncu Yunanistan’dan PAOK takımının sözleşmeli oyuncusu olup bize kiralık gelmiştir. Bu oyuncunun maaşını ve tüm giderlerini kulübü PAOK karşılamaktadır. Ne üzücüdür ki biz bu durumu federasyonumuza anlatamıyoruz ve saçma kurallar yüzünden vermediğimiz paraları göstererek sözleşme yapıyoruz ki oyuncu Türkiye’de basketbol oynabilsin. Federasyonumuzdan da bir an önce bu ve benzeri prosedürleri düzelteceğini, gerçekten kulüplre yardımcı olacağını umuyoruz. 

Maç içinde ani reaksiyonlar veriyoruz, farkındayız ama biz bulunduğumuz yere tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik ve saha içinde bilinçli ya da bilinçsiz yapılan hatalara isyanımız bundandır. Hiç kimse ile, rakip takımlar ile, hakemler ile kişisl hiçbir meselemiz yoktur ve olmaz da zaten. Tek bir amacımız var, o da Yalova’da yakmış olduğumuz basketbol ateşini her geçen gün artarak devam etmesidir. Bu yolda kim bize engel olmak isterse dün olduğundan daha gür bir sesle, daha çok isyan ederek karşılarına dikileceğimizi bilmelerini isteriz. Biz yan yollardan dolanmayı bilmeyiz, saha dışı ayarlamaları bilmeyiz, bildiğimiz tek şey daha çok çalışıp bu takımın, bu şehrin haklarını korumaktır.  "Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz" sözü eskilerden kalma, kulaklarımıza çok ağır gelse de günümüzde pek bir şeyin değişmediğini görüyoruz.

Bu takım Yalova’nın takımı. Her hafta o tribünleri doldurabiliyorsak, insanlar çocuklarını alıp maça gelebiliyor ve geldiğinde iyi zaman geçirebiliyorsa biz işimizi doğru yapıyoruz demektir. Gerçi biz bunu hiç bir zaman iş olarak görmedik. Yalova’nın kaybolmuş aidiyet duygusunu tekrardan kazandırmaktı tek amacımız ve bunu başardığımızı görüyoruz. Bu duyguyu yaşamak ve yaşatmak için de terimizin son damlasına kadar sahada savaşmaya devam edeceğiz. İnsan yenilince tükenmez, pes edince tükenir. Pes etmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz." 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir